Bezpieczeństwo podczas treningówPodczas walki na chwyty wszystkie poddania, jak dźwignie i duszenia, wykonujemy powoli kontrolowanymi ruchami, co daje czas partnerowi na poddanie się. Poddanie to polega na wyraźnym odklepaniu ręką najlepiej kilka razy w ciało drugiej osoby, lub stopą w matę a w ostateczności na zasygnalizowaniu werbalnym "stop", gdy zablokowane są dwie pierwsze możliwości.

Poddanie działa w obydwie strony. Gdy ktoś odklepuje Twoją technikę - natychmiast odpuść chwyt! Gdy sam poczujesz ból - zawsze odklepuj! Stosujemy wyłącznie sportowe poddania, które co prawda mają potencjał wyrządzenia krzywdy, ale nie są niebezpieczne bezpośrednio.

W czasie sparingów dostosowujemy poziom rywalizacji do osoby, z którą aktualnie sparujemy. Skupiamy się na technicznej stronie walki, aby doskonalić swoje umiejętności kontrolowania przebiegu rywalizacji. Sparingi w grupie rekreacyjnej to nie Mistrzostwa Świata, ani Olimpiada gdzie walczy się o medale. Im szybciej się o tym przekona i skupi na technice, tym szybciej skorzystają na tym wszyscy trenujący, a sparingi przyniosą prawdziwą satysfakcję i zadowolenie.