Co trenujemy i jak wyglądają treningi?Trenujemy walkę na chwyty zarówno w zwykłych strojach sportowych jak i w gi. To najoptymalniejszy wybór w trzech kluczowych aspektach: samoobrony (po uwzględnieniu m.in. ciosów), utrzymania dobrej kondycji i dobrego spędzenia czasu na macie wśród znajomych.

Chwyty we wszystkich obszarach walki (stójka, zwarcie, parter) trenujemy na przestronnej, dobrze wentylowanej sali z matą, po której poruszmy się boso. Do dyspozycji uczestników są zadbane szatnie i łazienki osobno dla pań i panów. W czasie treningu trener ma możliwość korzystania z tablicy, która pozwala na uzupełnianie demonstracji oraz instruktażu słownego przez notowanie najistotniejszych rzeczy, czy przedstawienie różnych schematów, co znakomicie przyspiesza proces uczenia się i rozumienia oraz zdobywania umiejętności.

Treningi odbywają się w grupach, w których liczba trenujących jest celowo ograniczona. Jest to powodowane zapewnieniem wysokiej jakości treningów oraz komfortem uczestników, aby mieli dużo przestrzeni na macie dla siebie do swobodnego ćwiczenia.

Każdy trening zawiera oprócz elementów walki, ćwiczenia ogólnorozwojowe i specjalistyczne, które poprawiają kondycję trenujących i pozwalają im zbudować dobrą formę. Stopniowany wysiłek wymagający spocenia się prowadzi też do jasnego umysłu.

Elementy walki oparte są na zasadach mechaniki i są trenowane tak, żeby każdy uczestnik zajęć odkrył ich użyteczność dla siebie. Natomiast dzięki odpowiedniej metodyce treningowej można ćwiczyć bezpiecznie i czerpać z treningów maksimum korzyści.